FAQ

 
Ako vybrať správnu stavebnú firmu

1.Dlhodobé pôsobenie na Slovenskom stavebnom trhu
- Spoločnosti vytvorene pred rokom či dvoma Vám nezaručia úroveň profesionality a kvalitu práce do takej miery ako tie ktoré sú na trhu dlhšie
- Ak Vám niekto hovorí že ich materská firma v zahraničí existuje už 50 rokov to neznamená, že ich miestny zamestnanec má dostatočné skúsenosti.

2. Členstvo v stavovských organizáciách
- Stabilné spoločnosti sa združujú v stavovských organizáciách (Cechoch), kde v spolupráci s Vysokými školami a výrobcami materiálov pracujú na zlepšovaní kvality výsledných produktov.

3. Certifikácia výroby
- Na základe kvality pracovného postupu sú udeľované certifikáty výroby. Najuznávanejším je certifikát EN ISO 9001 garantujúci systém práce s cieľom maximálne uspokojiť zákazníka.

4. Certifikácia produktov
- Okrem certifikátu na proces výroby je dôležitý certifikát samotného tovaru. Vo všeobecnosti je to v rámci Slovenska certifikát CSK, v rámci Európy CE. Pre drevené zostavy je platný celoeurópsky certifikát ETAG.
- Ak Vám niekto povie že používa certifikované materiály (drevo, klince,...) neznamená to že má platný certifikát na produkt ako celok. Aj z dobrej múky sa dá upiecť zlý koláč.

5. Vyvážená zmluva
- Vzťah medzi investorom a dodávateľom musí byť vyvážený. Zmluvy o dielo musia byť jasné zrozumiteľné s konkrétnymi termínmi a sankciami pre obidve zmluvné strany. Súčasťou zmluvy o dielo musí byť aj nacenený výkaz výmer zmluvných prác.