Cena a garancie

Cena zrubového domu z masívu je porovnateľná s cenou murovaného domu. Klient môže výrazne ušetriť na prevádzkových nákladoch ak si zrubový dom postaví v parametroch nízkoenergetickej stavby alebo energetický úspornej stavby. V tomto prípade môže klient ušetriť počas prevádzky domu až 50% nákladov na energie v porovnaní s murovaným domom.

Cena výroby a montáže sa pohybuje od toho aká je hrúbka nosných obvodových stien a či tieto steny sú dodatočne
z interiérovej strany izolované.

Ako základne prevedenie Vám ponúkame zrubové domy vyrábané z masívnych lepených smrekových trámov ( alpský smrek), opracovaných na požadovaný profil a opatrených v rohoch krížovými spojmi, ktorých hlavnou výhodou je rozmerová stálosť (nezosychajú), nepraskajú, nekrútia sa a nedochádza k deformácií stien a vzniku škár medzi drevenými trámami. Ako základné prevedenie zrubov Vám ponúkame celoročne obytné zruby v kategórii energetický úsporne domy. Finálny rozmer profilu je 198x198 štvoro strane hranený, alebo troj strane hranený a z exteriérovej strany zaoblený.

Popis jednotlivých cenových variantov:

Zrubová kostra – skelet, cena na 1 m2 úžitkovej plochy je od 327 € + DPH
Súčasťou skeletu je obvodové a nosné steny, vrátane výrezov pre okná a dvere, dodávka klzných lát pre osadenie dverí
a okien, nosné trámy stropov, nosné stĺpiky, piliere, konštrukcia podopierajúca prípadne balkóny, prístrešky, výrobná
a montážna dokumentácie, spojovacie a tesniace prostriedky a doprava na stavenisko.

Hrubá stavba, cena na 1 m2 úžitkovej plochy je od 423 € + DPH
Hrubá stavba obsahuje zrubovú kostru - skelet, deliace nenosné priečky na prízemí a v podkroví, dodávka a montáž skeletu na sendvičové steny štítu podkrovia, dodávku a montáž krovu vrátane debnenia resp. latovania a
paropiepustnej vysoko difúznej fólie.

Stavba na kľúč, cena na 1 m2 úžitkovej plochy od 768 € + DPH
Stavba na kľúč je stavba pripravená na nasťahovanie. Súčasťou je strešná krytina, tepelná izolácia stropu a šikmých stien, okná, dvere, schody so zábradlím, podlahy prízemia a poschodí, elektroinštalácia, rozvody vody, kanalizácia, sanita, vykurovanie štandard (elektrické).

Konečná cena zrubového domu závisí od požadovaného štandardu t.j. od typu použitých materiálov. Okná môžu byť plastové s imitáciou dreva alebo celodrevené z lepených dubových profilov. Strešné krytina môže byť bitúmenová alebo keramická s glazúrovaným povrchom...
Presnú cenu Vám stanovíme po osobnom stretnutí po Vašej špecifikácií konkrétnych požiadaviek.

Máte záujem zrubový rodinný dom, či rekreačnú chatu ? Na našej internetovej stránke si môžete vybrať. Nie sú to typové sériové zrubové domy, ale slúžia k informácií, aké stavby z dreva je možné vyrobiť. Na základe Vášho výberu alebo Vami zaslaných projektových podkladov Vám radi vypracujeme cenovú ponuku na mieru.

Najväčšie výhody:
príprava stavebných prvkov vo výrobnom závode v Snine
rýchlosť výstavby zrubového domu
suchý proces výstavby môže byť realizovaný v ktoromkoľvek ročnom období

Rýchlosť má veľký význam pri financovaní stavby pomocou úveru. Investor, teda zákazník, môže dom okamžite
po končení výstavby využívať a jeho investícia sa takýmto spôsobom zhodnocuje. Ďalšou výhodou je, že sa pri realizácii stavby neporuší okolie a nároky na vybavenie staveniska sú nízke. Pri drevených stavbách stačí stavať ľahkou mechanizáciou.

Prehľadné financovanie stavby: Financovanie stavby cez kontokorentný úver vo Vami vybranej banke Vám
garantuje, že preinvestované financie si môžeme vyzdvihnúť z Vášho účtu po odovzdaní čiastkových realizácií stavby. Takýmto spôsobom sa Vám nemôže stať, že prídete o Vaše peniaze.