Projekt, realizácia zrubovej konštrukcie domu

Projekt zrubu
Vy nám rozpoviete Váš príbeh a Vaše predstavy o Vašom vysnívanom zrube. Náš projektant si pozorne vypočuje Vaše úvahy a naškicuje Vám Váš zrub.
Už v prvej štúdii projektant musí zohľadňovať fakt, či bude zrub využívaný ako záhradný domček, chata, chalupa, zrubový dom na celoročné bývanie, reštaurácia, ubytovňa, penzión alebo administatívne priestory.
Projekt zrubu je v cene realizácie stavby. V prípade, že máte svojho architekta, ktorý Vám už urobil projekt, RJR vie realizovať zrub podľa Vášho projektu. Ak hľadáte architekta pre svoj zrub, môžete si vybrať niektorého z našej databázy. Cena takéhoto projektu je podľa dohody s architektom.
zruby_08Realizácia zrubu z masívu
Drevené zrubové stavby realizujeme pre účely sezónneho bývania a pre celoročné užívanie.
Pre sezónne užívanie sú to chaty, chalupy, záhradné domčeky... Tieto stavby majú obvodovú stenu tvorenú
len zrubovým profilom z ihličnatého dreva hrúbky 115, 135, 175 alebo 195 mm bez dodatočného zateplenia.
Hrúbky 115 a 135 bez zateplenia odporúčame len ak chcete využívať stavbu ako záhradnú chatku. Čím hrubší je zrubový profil, tým väčší je tepelný odpor. Pre obývateľné zruby odporúčame použiť najsilnejší profil, pretože je vyhovujúci z hľadiska prestupu tepla.Zrubový profilzruby_04
je vyrábaný lepením masívnych drevených trámov z ihličnatého dreva podľa výberu klientom. Masívne drevo je dokonale opracované
na požadovaný profil tak, že nedeformuje sa a nepraská.
Všetky stavebné prvky sú umelo vysušené, kvalitne
hobľované a brúsené, preto v stenách nezostávajú žiadne otvory
ani trhliny, ktoré by mohli byť úkrytom pre hmyz, drevokazné
huby a vlhkosť. Prvky sú vyrobené vo výrobnom
závode v RJR v Snine.
Použitie kvalitného lepeného dreva zabezpečuje lepšie izolačné vlastnosti zrubovej steny. Technológia hrúbkového nadpájania eliminuje možnosť šúverenia dreva. Tým sa drevo stabilizuje,
nie je potrebné čakať na vyschnutie a sadnutie celej stavby.
Spájanie zrubových profilovzruby_07
Špeciálne krížové spoje zabezpečujú rozmerovú stálosť. Spoje nezosychajú a nepraskajú vzhľadom k prerušovaným letopočtom lepenými spojmi a nekrútia sa.
Zrub je z vonkajšej aj z vnútornej strany postavený
bez neestetických trhlín. To zlepšuje aj tepelno - izolačné vlastnosti zrubu, lebo tepelný odpor zvyšuje celá hrúbka zrubového
profilu bez trhlín.
Pracovný postup garantuje, že nevzniknú žiadne deformácie stien zrubu. Medzi trámami nevznikajú medzery, čo zabraňuje úniku tepla v zimnom období.
Rybinový resp. tradičný tirolský spoj je iný spôsob spájania zrubových profilov, ktorý je štandardne používaný pri stavbe zrubov.
Konštrukcie masívnych zrubov sú ovplyvnené vyššími požiadavkami človeka na bývanie, prísnejšími kritériami na kvalitu konštrukcií, širokými technologickými možnosťami drevárskej priemyselnej výroby, výskumom konštrukcií, vývojom stavebných materiálov.
Tepelnoizolačné vlastnosti zrubov z masívu vieme zvyšovať prírodnými izolačnými materiálmi, ktoré sú ekologické a cenovo dostupné. Pomáhajú znižovať náklady na prevádzku zrubu
až o 50% oproti murovanej stavbe. Tieto zruby sú vhodné na celoročné bývanie.zruby_05
Suchý proces výstavby
Pripravené stavebné prvky vyrobené vo výrobnom závode v Snine sú privezené na stavebný pozemok,
kde na betónovej platni je zmontovaný zrub podľa požiadaviek klienta. Suchý proces výstavby umožňuje realizovať stavbu aj v zimnom období.
Doba výroby stavebných prvkov v závode v Snine môže trvať podľa zložitosti stavby 2-4 týždne od uzavretia zmluvy.
Doba montáže zrubu môže trvať podľa zložitosti 8-10 týždňov.
Ihneď po ukončení montáže je zrub pripravený na bývanie. Vďaka použitým technológiám nie je potrebné čakať
na vysušenie a sadnutie stavby.